Demi&Sel Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 The Black Eyed Peas

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ade`
Moderator Global
ade`


Berbec Sobolan
Mesaje : 349
Reputatie : 0
Data nasterii : 13/04/1996
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 28

The Black Eyed Peas Empty
MesajSubiect: The Black Eyed Peas   The Black Eyed Peas Icon_minitimeDum Sept 06, 2009 8:34 pm

Black Eyed Peas - trupa americana de hip-hop din Los-Angeles care însă a căpătat un succes internaţional mai târziu.Pentru prima data s-au plasat pe prima poziţie top-ului Billboard Hot 100 în aprilie 2009 , datorită single-ului "Boom Boom Pow".

Sub denumirea Atban Klann (A Tribe Beyond a Nation) ei au semnat un contract cu Ruthless Records, ce îi aparţinea lui Eazy-E , însă albumul lor nu a fost lansat , pentru ca continutul pieselor trupei era prea liric pentru Ruthless. Piesele de pe acest album (Grass Roots) sunt păstrate la creatorul BEP Family şi la cunoscutul Dj: Dj Motiv8.
însă dupa moartea lui Eazy-E, cei doi membri ai trupei Atban Klann( Will.i.am şi Apl.de.ap ) îl găsesc pe al treilea membru : Taboo (Jaime Luis Gomez) şi lansează 2 albume : Behind the Front şi Bridging the Gap.Din păcate albumele n-au avut un mare succes , pentru că fanii au făcut copii ilegal, astfel nu s-a lansat un număr mare de albume. În 2002, la trupă se alătură Fergie(Stacy Ann Ferguson). Din acel moment s-a început succes trupei. În 2006, au aparut bârfe ca trupa se poate desfiinţa din cauza proiectelor solo a fiecărui membru: (Fergie - The Dutchess) ; ( Will.i.am -Songs About Girls) ; (Taboo - Tabmagnetic) ; (Apl.de.ap - nu este cunoscută denumirea). Îmtr-un interviu acordat pentru MTV, Will.I.Am a spus ca trupa Black Eyed Peas nu se desfiinţează , ba din contra va fi lansat un nou album The E.N.D (The Energy Never Dies) la sfârşitul anului 2008, dar albumul a fost lansat in iunie 2009
Sus In jos
Bzzu`
Moderator Global
Bzzu`


Berbec Maimuta
Mesaje : 94
Reputatie : 0
Data nasterii : 20/04/1992
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 32

The Black Eyed Peas Empty
MesajSubiect: Re: The Black Eyed Peas   The Black Eyed Peas Icon_minitimeDum Sept 06, 2009 10:54 pm

Imi place trupa ;x
Sus In jos
ade`
Moderator Global
ade`


Berbec Sobolan
Mesaje : 349
Reputatie : 0
Data nasterii : 13/04/1996
Data de inscriere : 06/09/2009
Varsta : 28

The Black Eyed Peas Empty
MesajSubiect: Re: The Black Eyed Peas   The Black Eyed Peas Icon_minitimeDum Sept 06, 2009 11:18 pm

Si mie :x La nebunie!!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





The Black Eyed Peas Empty
MesajSubiect: Re: The Black Eyed Peas   The Black Eyed Peas Icon_minitime

Sus In jos
 
The Black Eyed Peas
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Demi&Sel Romania :: Cafenea :: Muzica-
Mergi direct la: